NOV 18.12.2017 26°31' (7:30)
Konzultace k horoskopu, výklad karet anebo automatickou kresbu realizuji po dohodě předem též komunikací po telefonu nebo přes SKYPE

Sabyánský symbol 26°Střelec:31'  

Starý, avšak stále používaný přístav na krásné řece.

Hodnota společenských výkonů podporovaných dlouhou tradicí a uskutečněných v harmonii s přírodou. /zdroj: Wendys/

Astrologická úvaha o dnešním Novu:

Ascendent současného novu se nachází ve znamení Střelce v konjunkci s Merkurem symbolicky působícím na naše mysli z dvanáctého domu, Venuší v prvním domě a konjunkcí Slunce a Luny tamtéž - primárním projevem této konstelace je impulsivní a radostný projev prosazení se ve smyslu tarotové karty Blázen.

Jsme bomabardováni mainstreamovými zprávami typu: tukové monstrum ucpalo londýnskou kanalizaci - papež a Babiš brojí proti migrantské vlně - severní Korea se připravuje na válku - zlevnili máslo ... bojujme proti pesticidům ... dozvídáme se, že prezidentské volby budou ovlivněny Ruskem ... přípravu na

Vánoce nezanedbávejte a postavte se k nim tak, aby byli všichni vaši blízcí spokojeni, postavte se do šiku, obětujte svůj čas a svoji představu o prožití vánočích svátků stylu, který vám předkládá současná mainstreemová vánoční móda ... když nás budete číst a sledovat, vyvedeme vás z osidel vašich vlastních falešných představ ...

Znamení Střelce, které těmto dnům vládne je hledající, radostné a impulsivní. Nese v sobě zkušenosti předchozího znamení Štíra, ve kterém do příštího podzimu bude putovat a zároveň odkrývat naše v podvědomí skrytá zákoutí planeta Jupiter. V průběhu roku 2018 se budeme učit, že se nemusíme bát být sami sebou. V současném zimním období naši energii v tomto znamení individuality směruje a odkrývá situace, ve kterých máme větší sílu a odvahu hájit své životní postoje anebo posouvat k lepšímu náš zdravotní stav, planeta Mars.

Jupiter a Mars ve znamení Štíra pracují doslova na buněčné úrovni a selektují skutečné motivace, které nás vedou ke způsobu našeho vystupování navenek, našeho prosazování se v kontaktu s rodinným, pracovním, přátelským a dalším okolím. Prostřednictvím trigonu Jupitera s Neptunem se jedná o vliv obrovské a mocné evoluční čistící energie. Představme si, že jsme nádoby z jakéhosi materiálu, ze kterého nás příroda (vesmír ... ) stvořili. dostali jsme do vínku určitý psychický a fyzický potenciál, který naprosto přirozeně doplňuje plán vesmírného/evolučního rozvoje. Nyní stojíme v procesu čištění těchto nádob, které jsou uměle stmeleny zvyky a návyky vedoucími všemi dostupnými prostředky k potlačení našeho uvědomělého emočního života - spontánní radosti, kreativity, vzájemné prožívání lásky ...

Je to jednoduché, pokud se vzdalujeme sami sobě, přestává se nám dařit, mizí radost a uspokojení a začínáme ztrácet životní energii, začínáme být nemocní ... Současné konstelace z pohledu symboliky západní astrologie nás vedou k nutnému návratu sama k sobě.

Konjunkce Slunce s Lunou se ve složité lidské psychické struktuře dotýkají témat, která jsme dlouhodobě zasouvali. Zároveň témata pro psychický a fyzický zdravý vývoj výhodná během přístích čtrnácti dnů budou postuně vynesena do našeho vědomí. Díky tomuto fázovému procesu prolínání motivací prodlévajících v nevědomí se schopností si je v životě uvědomovat, jsme v prvních dnech po každém úplňku odhodlaní rozhodovat se a měnit - všechno jde pár dnů jakoby snáz.

Pokud jste v tomto období vyčerpaní, zklamaní, smutní, nemocní ... chudí ... odpočiňte si, vytvořte si kousek svého vlastního prostoru kdekoli se nacházíte a věnujte se snění o tom, jaký život ve skutečnosti chcete žít. Přejte si pro sebe jenom to nejlepší, v příštích dnech se vám vaše přání mohou začít plnit. Vy, kteří žijete spokojeně, protože již máte svoji cestu pročištěnou nebo jste již na ní a sklízíte první vavříny, pomozte těm, kteří si o pomoc řeknou, způsobem, kterého jste vy sami schopni, aby mohli začít věřit. V příštích měsících bude hrát důležitou roli v astrologických konstelacích planeta Venuše - symbol sebehodnoty, vztahů, harmonie, dobrých pocitů a touhy po krásách života.

Pokud budeme sami se sebou spokojeni my, začne žít spokojeně i naše okolí. Je pravda, že Mars tranzitující znamením Štíra a silně obsazené znamení Střelce mohou způsobit ve vztazích výbušné reakce. Nebojte se, odhalují pouze vše skryté, co v nás brání prožívat život radostně. Nebojte se i tak prosadit své potřeby, dívejte se odvážně na svět, který odhalíte - dá vám možnost rozhodovat se a tím pádem pocítíte silněji osobní svobodu - nelpěte na výsledku. Zároveň dávejme ten samý prostor ostatním, protože současný nov nám pomáhá selektovat nám prospěšné situace a vztahy od těch, které již v životě nepotřebujeme a posílí důvěru v dosažení vlastních snů. Na konci průchodu labiryntem těchto zkušeností vás čeká uspokojení a radost, založené na vaší osobní zkušenosti, na přijetí vlastní individuality, nikoli na zkušenostech někoho jiného. (nápomocné a posilující mě v tomto období přišly být tyto filmy - Mallory od Heleny Třeštíkové; Počátek anebo Zmrtvýchvstání s Leonardem di Capriem ... a hlavně film: Tohle je náš svět ...)

Přeji vám hodně stěstí a odvahy a těším se na další společné setkání - Zdeňka Svobodová

Tarotová karta BLÁZEN:

Klíčové pojmy:

intuice, odvaha, skromnost, upřímnost
(pomatení, hlouposti
)

Výklad karty:

Blázen je zarostlý tulák, který opouští pohodlný život a vydává se na cestu do neznáma. S sebou si toho nese jen málo. Netouží po blahobytu a bohatství, což byste neměli ani vy. Blázen vybízí ke skromnosti. Pravou hodnotou jsou totiž pro Blázna bezprostřední zážitky a poznání z cest. A nemusí jít nutně o cesty nové a daleké.


Blázen Vám může pomoci zbavit se starých životních schémat nebo předsudků. Zkuste se podívat na svět nezaujatě jako Blázen a objevovat nové a nepovšimnuté maličkosti. Můžete zasadit novou květinu, prolistovat knihu, která Vás zaujala ve výloze knihkupectví, můžete si vybrat nový čaj a vychutnat si jej na netradičním místě. Nebo se prostě jen zastavte na ulici, zadívejte se na mraky a hledejte v nich inspiraci pro dnešní den.

Blázen je optimista a Vy můžete být optimisté s ním. Nestyďte se a projevte se beze strachu takoví, jací opravdu jste. Chcete si koupit výherní los? Zkuste to, třeba Vám bude přát štěstí. Máte chuť pošimrat Vaši drahou polovičku z nenadání za krkem? S chutí do toho, smysl pro humor je pro život nepostradatelný. Váháte, jestli zveřejnit životopis na internetu a poohlédnout se po nové práci? Za zkoušku nic nedáte a uvidíte, jaké nabídky Vám budou přicházet. Jako optimisté buďte odvážní, upřímní a aktivní. Okolí to jistě přijme.

Intuice, která vede Blázna, bývá zdrojem nezměrného odhodlání a velkých činů. Proto pečlivě naslouchejte všem impulzům vycházejícím z Vašeho nitra. Karta Blázen ve Vás může vzbudit silné city a touhu oddat se jim. Odvážně se tak možná vydáte vstříc nevšednímu dobrodružství, milostnému románku nebo prostě jen zavřete na pár minut oči a pustíte uzdu vlastní fantazii.

Každé citové hnutí však potřebuje i svůj protipól, kterým je rozum. Dejte proto vždy pozor na to, aby Vás Bláznova síla neovládla zcela a aby jste si zachovali  i zdravý úsudek. Neřízená cesta bláznivých nápadů by mohla vést k pomatení Vaší mysli a ztřeštěnostem. Takové nebezpečné jednání pak může vést až ke zkáze Vašeho manželství, kariéry nebo přátelství. Vyměnit Vašemu nadřízenému cigarety v krabičce za napodobeniny ze žvýkací gumy může připadat legrační nakonec jen Vám samotným. A kdybyste chtěli šířit lásku tak, že začnete objímat na veřejnosti náhodné kolemjdoucí bez varování, můžete se setkat minimálně s nepochopením.

Blázen ale nemusí přebývat ve Vás. Můžete na něj narazit ve Vašem okolí. Buďte proto pozorní a sledujte, kdo se chová netradičně a má nové nápady. Vám samotným pak Blázen může propůjčit originalitu, bezstarostnost, svěží myšlenky a citlivý pohled na svět. Tento dar si musíte patřičně užít. /zdroj: web/