Úplněk 13.12.2017
Sem vložte podnadpis

Úplněk 3.12.2017 (16:48) Praha/Jablonec nad Nisou

V období tohoto úplňku se uvolňuje energie, která v nás otevírá větší schopnost komunikace, tzn. snadnější možnost vyjádření vlastních pohnutek ve vzájemné komunikaci.

Znamení Blíženců, které vládne ascendentu má dar slova a dokáže si poradit v každé situaci - pokud se vám snadněji komunikuje, využijte této příležitosti a vyjádřete vše, co máte na srdci. Vaše okolí, stejně jako vy, je této výměně názorů otevřené s tím, že reakce nebudou tak osobní (byť se budou ze začátku jevit velmi dramaticky - 

 - Blíženci jsou totiž nevybíravé znamení, když jsou vehnáni do úzkých), jako se to dělo například při vstupu Jupitera do znamení Štíra nebo Černé Luny do znamení Kozoroha.

Blíženci jsou hravé znamení, které prohlédne a objeví všechno, takže se nedivte ničemu, co zjistíte nebo odhalíte:-).

Jedná se o období, kdy pro vás bude lepší, místo vypilovávání pracovního drylu, jít do společnosti, bavit se, radovat se ze své duševní čilosti, nenakládat si více povinností, než je třeba. Nepůjdou vám tak snadno vyřešit, protože vaše sekretářka nebo některý člen rodiny je včas nepřipraví anebo vy sami nebudete mít čas ani chuť - věřte tomu, že ještě pár dní budeme všichni potřebovat prožívat vlastní díl radosti ve vzájemné komunikaci s okolím, jeho zkoumání a vyjadřování vlastních životních názorů (Venuše a Slunce ve Střelci).

Celá tato situace má logický podtext - rozcházející se konjunkce Merkura se Saturnem ve znamení Střelce energeticky podporuje větší povědomí o našich osobních hodnotách a mantinelech, takže je již nemůžeme lhostejně překračovat. Pluto v Kozorohu vyžaduje maximální účast v procesu regenerace společnosti na úrovni vlastní sebereflexe a přijetí všech poloh našich osobností, vyžaduje odstranění všech námi vytvořených falešných projekcí, které jsme si z pudu sbezáchovy v koutku našich duší dosud hýčkali.

Planeta Merkur se dostává opět do retrográdní fáze, takže zkušenosti získané kolem dnešního úplňku budeme cca měsíc a půl zpracovávat na vnitřní úrovni tak, abychom lépe pochopili souvisloti událostí, kterým v našich životech čelíme na vnější úrovni a mohli se tak svobodně rozhodnout o směřování našich životních přesvědčení a života samotného do budoucna.
Jedná se o důležitý proces našeho zrání, který je podpořen trigonem Jupitera s Neptunem ve vodních znameních Štíra a Ryb - tento aspekt přináší z pohledu západní astrologie obrovský příliv láskyplné energie a my se máme prostřednictvím vlastních osobních zkušeností naučit tomuto procesu věřit a přijmout jej.

Děkuji za váš zájem a přeji vám hodně štěstí a spoustu úžasných a zázračných životních okamžiků, Zdeňka Svobodová

NOV: 18.12.2017 26°31' (7:30)